rok 2020

7 ODCIENI KOBIETY

“7 odcieni Kobiety” to autorski projekt Fundacji Wielkie Serce dla Dzieci oraz Chrześcijańskiej Fundacji “Młodzież z Misją”. Spotkania grupy uczestników odbywają się raz w miesiącu i  na każdych zajęciach, dziewczyny zdobywają umiejętności niezbędne w dorosłym życiu. Lepiej poznają siebie, budują swoje poczucie wartości. Autorkami projektu są Julia Postyka (l.25) Tamara Statkiewicz (l.45) Jadwiga Jagieło (l.45), a w projekcie uczestniczy 9 dziewcząt.  Comiesięczne spotkania mają na celu wskazanie młodym kobietom jaką rolę pełnią w życiu oraz jak ważne jest poznawanie i rozwijanie siebie na każdym jego etapie w oparciu o wartości chrześcijańskie. Pragniemy przygotować dziewczęta, młode kobiety wkraczające w dorosłość na wszystko, co niesie ze sobą życie. Wszystko po to, aby nie musiały się bać żadnego elementu, który składa się na pewną całość, jaką jest  przyszłość. Chcemy pracować nad poczuciem wartości, poszukiwaniem tożsamości oraz pokazać, że każda z dziewczyn jest cudowną i potrzebną osobą.

“7 odcieni Kobiety” to cykl spotkań, dzięki którym otrzymujemy mnóstwo informacji związanych z funkcjonowaniem ciała, jak i wnętrza kobiety. To co dzieje się na zewnątrz, niejednokrotnie oddziałuje na to co odczuwamy w środku. Prawdą jest, że to co na zewnątrz można szybko zmienić lub ukryć, ale to co jest zburzone w środku ciężko jest odbudować. To jest proces, a do tego potrzebne jest nasze zaangażowanie. Na spotkaniach pokazujemy jak skutecznie dbać i pracować z samą sobą, aby poprzez zdobyte rady poznać własną tożsamość. Od września odbyło się  5 pełnowartościowych spotkań. Każde z nich na inny, równie ważny temat. Prowadzone są przez specjalistów z różnych sfer i dziedzin ludzkiego życia. Wspólnie dzielimy się swoimi doświadczeniami, nie krytykujemy. Szanujemy się wzajemnie, nie patrząc na to, ile każda z nas ma lat, jakie wykształcenie, jakie doświadczenia za sobą, gdyż wielu rzeczy możemy się od siebie wzajemnie uczyć. Dzielimy się miłością, wsparciem, wyrozumiałością, czy po prostu obecnością.

Wierzymy, że nigdy nie jest za późno na naukę, ale wręcz przeciwnie zawsze jest czas na to, żeby zwiększyć  swoje umiejętności i zdobyć pożyteczną wiedzę.

Tożsamość

Pierwsze ze spotkań, które odbyło się we wrześniu, poświęcone było fundamentom naszej tożsamości. Ważne jest to, aby zrozumieć na czym opieramy i budujemy nasze życie. Postawione zostało pytanie: “Czy to, jaka jestem, sprawia, że nie mogę się zmieniać?”. Tożsamość człowieka, została przyrównana do szlachetnego kamienia, które każdy z nas szlifuje podczas życia. Dla zobrazowania wszystkie dziewczyny otrzymały miseczki z ziemią, w której znajdowały różne kamyczki, muszelki, ale ich zadaniem było odszukanie pomiędzy elementami gleby, pięknego diamentu. Ta ziemia odzwierciedla nasze życie. Codziennie karmimy się różnymi rzeczami, spotykamy różnych ludzi, borykamy się z wieloma problemami na różnych płaszczyznach. Jednakże zawsze mamy szansę na piękne i pełne wartości życie. Każdego dnia możemy wydobywać elementy, które są bardzo istotne do jego funkcjonowania. Pracując nad sobą szlifujemy charakter, aby nasze życie było jeszcze piękniejsze.  Walcząc o to, żeby nigdy się nie poddawać i dbać o diamenty, które możemy zatracić codziennością. Autentyczność ma większą wartość niż powierzchowność. Lepiej mieć serce gotowe do robienia właściwych rzeczy, nawet jeśli jest to trudne. Nieważne jak dużo kosztuje strój, który masz na sobie, ważne jest to co masz w środku.

Piękno w codzienności

To był super wieczór wspólnego uczenia się jak utrzymywać piękno umysłu, emocji oraz fizycznie. No, i należą się pamiątki )

Nasz gość na spotkaniu 7 Odcieni Kobiet – Aleksandra Nowak. Aleksandra pochodzi z Krosna, z wykształcenia jest technikiem usług kosmetycznych oraz wizażystką i stylistką. Jej pasją od zawsze była kosmetyka pielęgnacyjna i upiększająca, a także makijaż. Przez trzy lata studiowała w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim, a aktualnie jest po studiach magisterskich na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Relacje

Kolejne spotkanie „7 Odcieni Kobiety” na temat „Relacje: prawda i mity”, już za nami, odbyło się ono on-line. To był dobry czas szczerej rozmowy , ale na tym jeszcze nie koniec ? . Dziewczyny, czekajcie miłych niespodzianek? .
A tym czasem, poniżej zamieszczamy kilka słów o naszej goście Ewie Kuik.
Ewa aktywnie wspiera kobiety, organizując wielopokoleniowe Spotkania Kobiet MOST w Krakowie. Zajmuje się pracą indywidualną lub warsztatową w kontekście własnej wartości, seksualności, pomagając w prosty sposób by być wolnym od wydarzeń w przeszłości.

Kobieta w roli żony

Pokazujemy wartość Kobiety w codziennym życiu
Kobieta tworzy klimat w domu, w pracy, w towarzystwie, wokół siebie dlatego
Dziękujemy, Kinga Banach-Kokoszka i Dom Kwiatów Kin Ko, za miłe wspomnienia oraz nowe umiejętności w świątecznym dekorowaniu.
LUTY

Kobieta w roli mamy