7 Odcieni Kobiety

Utworzone przez Przemek Chruścicki | 30 listopada 2020

Weekend Od Serca Do Serca 28 – 29 -30 Maj 2021 Zamek w Krasiczynie

W celu wzmocnienia więzi rodzinnych na wiosnę przygotowujemy finalny specjalny weekend dla uczestników spotkań „7 Odcieni Kobiety” z różnymi atrakcjami dla matek i ich córek. Zajęcia mają na celu poprawę relacji matka-córka : wykład psychologa zawodowego, pisanie listów zachęty sobie nawzajem, sesja arteterapii itp. W projekcie wzięły udział dziewczyny wychowujące się w pieczy zastępczej, córki przyjęte do rodzin, ale i biologiczne. Dlatego projekt “7 Odcieni Kobiety” wpisuje się w promocję rodzicielstwa zastępczego.

30 maja 2021 roku na Zamku w Krasiczynie odbędzie się podsumowanie projektu Fundacji Wielkie Serce Dla Dzieci i Chrześcijańskiej Fundacji Młodzież z Misją pod tytułem “Siedem odcieni kobiety”, będzie to sesja fotograficzna “Mam z córkami”. Wśród uczestników mam i córek, będą również Mamy Zastępcze oraz ich (córki biologiczne i powierzone), które chcemy pokazać i wypromować rodzicielstwo zastępcze.

W sesji fotograficznej wezmą udział uczestniczki Projektu 7 Odcieni Kobiety, które uczestniczyły we wszystkich spotkaniach.

Sesje fotograficzną zgodziła się przygotować i poprowadzić Karolina Migurska @migurskaphotography https://www.facebook.com/migurska

Podczas sesji fotograficznych o makijaż i fryzury zadbają: Kamila Dąbrowska z https://www.facebook.com/akademiawizazukamidabrowska
Monika Wróbel-Filipek z https://www.facebook.com/puderimiod oraz
Katarzyna Zamorska-Cholewa https://www.facebook.com/JestemKejt
https://www.facebook.com/beutyservice2017/
Natalia Tereszczak  https://www.facebook.com/beutyservice2017/
Cudowne suknie zaprojektują i uszyją: Ulla Couture https://www.facebook.com/UllaCoutureFashion
Kama Props https://www.facebook.com/Kamaprops-464195543644006
Juliethanmadeprops  https://www.facebook.com/juliethandmadeprops
Retroholik https://www.facebook.com/retroholik
https://www.facebook.com/profile.php?id=100035937293382,
Asanti photo props https://www.facebook.com/profile.php?id=100035937293382
oraz Szalona pracownia krawiecka „Rafaela”   https://www.facebook.com/rafaelapracowniakrawiecka
Wioletta Bara https://www.facebook.com/wioletta.bara.historiaubioru

7 Odcieni Kobiety

7 odcieni Kobiety” to autorski projekt Fundacji Wielkie Serce dla Dzieci oraz Chrześcijańskiej Fundacji “Młodzież z Misją”. Spotkania grupy uczestników odbywają się raz w miesiącu i  na każdych zajęciach, dziewczyny zdobywają umiejętności niezbędne w dorosłym życiu. Lepiej poznają siebie, budują swoje poczucie wartości. Autorkami projektu są Julia Postyka (l.25) Tamara Statkiewicz (l.45) Jadwiga Jagieło (l.45), a w projekcie uczestniczy 9 dziewcząt.  Comiesięczne spotkania mają na celu wskazanie młodym kobietom jaką rolę pełnią w życiu oraz jak ważne jest poznawanie i rozwijanie siebie na każdym jego etapie w oparciu o wartości chrześcijańskie. Pragniemy przygotować dziewczęta, młode kobiety wkraczające w dorosłość na wszystko, co niesie ze sobą życie. Wszystko po to, aby nie musiały się bać żadnego elementu, który składa się na pewną całość, jaką jest  przyszłość. Chcemy pracować nad poczuciem wartości, poszukiwaniem tożsamości oraz pokazać, że każda z dziewczyn jest cudowną i potrzebną osobą.

“7 odcieni Kobiety” to cykl spotkań, dzięki którym otrzymujemy mnóstwo informacji związanych z funkcjonowaniem ciała, jak i wnętrza kobiety. To co dzieje się na zewnątrz, niejednokrotnie oddziałuje na to co odczuwamy w środku. Prawdą jest, że to co na zewnątrz można szybko zmienić lub ukryć, ale to co jest zburzone w środku ciężko jest odbudować. To jest proces, a do tego potrzebne jest nasze zaangażowanie. Na spotkaniach pokazujemy jak skutecznie dbać i pracować z samą sobą, aby poprzez zdobyte rady poznać własną tożsamość. Od września odbyło się  5 pełnowartościowych spotkań. Każde z nich na inny, równie ważny temat. Prowadzone są przez specjalistów z różnych sfer i dziedzin ludzkiego życia. Wspólnie dzielimy się swoimi doświadczeniami, nie krytykujemy. Szanujemy się wzajemnie, nie patrząc na to, ile każda z nas ma lat, jakie wykształcenie, jakie doświadczenia za sobą, gdyż wielu rzeczy możemy się od siebie wzajemnie uczyć. Dzielimy się miłością, wsparciem, wyrozumiałością, czy po prostu obecnością.

Wierzymy, że nigdy nie jest za późno na naukę, ale wręcz przeciwnie zawsze jest czas na to, żeby zwiększyć  swoje umiejętności i zdobyć pożyteczną wiedzę.

WRZESIEŃ 2020 – Tożsamość

Pierwsze ze spotkań, które odbyło się we wrześniu, poświęcone było fundamentom naszej tożsamości. Ważne jest to, aby zrozumieć na czym opieramy i budujemy nasze życie. Postawione zostało pytanie: “Czy to, jaka jestem, sprawia, że nie mogę się zmieniać?”. Tożsamość człowieka, została przyrównana do szlachetnego kamienia, które każdy z nas szlifuje podczas życia. Dla zobrazowania wszystkie dziewczyny otrzymały miseczki z ziemią, w której znajdowały różne kamyczki, muszelki, ale ich zadaniem było odszukanie pomiędzy elementami gleby, pięknego diamentu. Ta ziemia odzwierciedla nasze życie. Codziennie karmimy się różnymi rzeczami, spotykamy różnych ludzi, borykamy się z wieloma problemami na różnych płaszczyznach. Jednakże zawsze mamy szansę na piękne i pełne wartości życie. Każdego dnia możemy wydobywać elementy, które są bardzo istotne do jego funkcjonowania. Pracując nad sobą szlifujemy charakter, aby nasze życie było jeszcze piękniejsze.  Walcząc o to, żeby nigdy się nie poddawać i dbać o diamenty, które możemy zatracić codziennością. Autentyczność ma większą wartość niż powierzchowność. Lepiej mieć serce gotowe do robienia właściwych rzeczy, nawet jeśli jest to trudne. Nieważne jak dużo kosztuje strój, który masz na sobie, ważne jest to co masz w środku.

PAŹDZIERNIK 2020 – Piękno w codzienności

To był super wieczór wspólnego uczenia się jak utrzymywać piękno umysłu, emocji oraz fizycznie. No, i należą się pamiątki )

Nasz gość na spotkaniu 7 Odcieni Kobiet – Aleksandra Nowak. Aleksandra pochodzi z Krosna, z wykształcenia jest technikiem usług kosmetycznych oraz wizażystką i stylistką. Jej pasją od zawsze była kosmetyka pielęgnacyjna i upiększająca, a także makijaż. Przez trzy lata studiowała w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim, a aktualnie jest po studiach magisterskich na Uniwersytecie Rzeszowskim.

LISTOPAD 2020 – Relacje

Kolejne spotkanie „7 Odcieni Kobiety” na temat „Relacje: prawda i mity”, już za nami, odbyło się ono on-line. To był dobry czas szczerej rozmowy , ale na tym jeszcze nie koniec ? . Dziewczyny, czekajcie miłych niespodzianek? .

A tym czasem, poniżej zamieszczamy kilka słów o naszej goście Ewie Kuik.

Ewa aktywnie wspiera kobiety, organizując wielopokoleniowe Spotkania Kobiet MOST w Krakowie. Zajmuje się pracą indywidualną lub warsztatową w kontekście własnej wartości, seksualności, pomagając w prosty sposób by być wolnym od wydarzeń w przeszłości.

GRUDZIEŃ 2020 – Kobieta w roli żony

Pokazujemy wartość Kobiety w codziennym życiu

Kobieta tworzy klimat w domu, w pracy, w towarzystwie, wokół siebie dlatego

Dziękujemy, Kinga Banach-Kokoszka i Dom Kwiatów Kin Ko, za miłe wspomnienia oraz nowe umiejętności w świątecznym dekorowaniu.

https://www.facebook.com/fwielkieserce/videos/152229149788937

LUTY 2021 – Kobieta w roli mamy

W lutym odbyło się nasze kolejne spotkanie z serii “7 odcieni kobiety”, na którym w sposób szczególny skupiłyśmy się na roli kobiety jako mamy. Każda kobieta jest stworzona do macierzyństwa, ale nie każda jest na to gotowa! Dlatego niezależnie od wieku czy etapu życia chcemy czerpać wiedzę od innych kobiet i uczyć się z ich doświadczenia, żeby w przyszłości móc jak najlepiej wykonywać tę rolę.
Nasze spotkanie rozpoczęłyśmy małą grą, w której dziewczyny miały zgadnąć rożne smaki jedzenia dla niemowląt tym samym mogły same na chwile wrócić do dzieciństwa. To był fajny moment odkrywania nowych smaków! Kontynuacją tego czasu był wartościowy wykład przygotowany przez Tamarę Statkiewicz, w którym ona opowiedziała nam o tym, że każda kobieta w trakcie swojego życia zbiera dziedzictwo dla swoich dzieci. To co nasze dzieci dostaną w spadku w przyszłości zależy od naszych wyborów i decyzji już teraz!
W większości przypadków, kiedy mówimy, że ktoś jest mamą, myślimy o sposobie fizycznym, bo mamą się staje przez urodzenie dziecka. Ale tak naprawdę, kobieta daje życie zarówno na poziomie fizycznym jak i emocjonalnym. Budowanie więzi między mamą a dzieckiem jest niesamowicie ważnym procesem, który ma wpływ na całe życie. Każdy z nas wychodzi z rożnych rodzin i ma różne przykłady relacji z mamą, my ze swojej strony nie chcemy oceniać tylko pragniemy doceniać! Doceniać to dziedzictwo, które już zostało nam przekazane i w swoim życiu świadomie rozwijać się w tej roli. Zawsze masz wybór jaką mamą się staniesz. Jak użyjesz tego dziedzictwa, które zostało tobie przekazane?
W praktycznej części razem z naszym gościem Joanną Jawór porozmawiałyśmy o naszej fizyczności. Asia z zawodu jest położną, dlatego z własnego doświadczenia wie jak ważne jest przygotowanie kobiety do ciąży i porodu. Dzięki jej mogłyśmy zbadać co już wiemy na temat przygotowania do ciąży? Jakie zmiany zachodzą w organizmie na każdym etapie? Jak wygląda poród, jak być do niego przygotowaną? Pierwsze dni mamy i dziecka: jak dbać o noworodka, praktyczne wskazówki. Używając fantomów dzieci każda z nas mogła poczuć na chwile jak zmienia się życie po porodzie, nauczyć się prawidłowego sposobu kąpieli, przewijania, karmienia, noszenia dziecka i innych.

Ciekawym tematem, który omówiłyśmy było:” Jak wpływa używanie alkoholu na ciąże i rozwój dziecka”. By uświadomić, jak alkohol działa na ludzkie zmysły i zdolność postrzegania rzeczywistości, miałyśmy okazje poćwiczyć przebieranie dziecka z użyciem alkogogli. Nakładając specjalne okulary mogłyśmy zobaczyć jaki efekt na naszą sprawność psychomotoryczną wywołuje stężenie alkoholu we krwi. Próba przebierania dziecka w alkogoglach okazuje się niezwykle pouczającym doświadczeniem, bo problemy zaczynają się już na samym początku i zwykłe czynności stają się niemożliwe.
Takie praktyczne ćwiczenia pomogły nam zrozumieć, że bycie mamą to nie jest gra, a nie bycie przygotowaną do tej roli powoduję, że utrudniamy sobie życie i zamiast tego, żeby się cieszyć macierzyństwem zaczynamy się z tej roli wycofywać. A tak naprawdę rola mamy jest niesamowicie ważna i piękna i to, że my, jako kobiety, możemy jej doświadczyć jest dla nas przywilejem.