Podkarpacki Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Utworzone przez Przemek Chruścicki | 18 maja 2021

Link do wydarzenia https://fb.me/e/3xTMe2f75

W celu wzmocnienia więzi rodzinnych na wiosnę przygotowujemy finalny specjalny weekend dla uczestników spotkań „7 Odcieni Kobiety” z różnymi atrakcjami dla matek i ich córek. Zajęcia mają na celu poprawę relacji matka-córka : wykład psychologa zawodowego, pisanie listów zachęty sobie nawzajem, sesja arteterapii itp. W projekcie wzięły udział dziewczyny wychowujące się w pieczy zastępczej, córki przyjęte do rodzin, ale i biologiczne. Dlatego projekt “7 Odcieni Kobiety” wpisuje się w promocję rodzicielstwa zastępczego.

30 maja 2021 roku na Zamku w Krasiczynie odbyło się podsumowanie projektu Fundacji Wielkie Serce Dla Dzieci i Chrześcijańskiej Fundacji Młodzież z Misją pod tytułem “Siedem odcieni kobiety”, była to sesja fotograficzna “Mam z córkami”. Wśród uczestników mam i córek, były również Mamy Zastępcze oraz ich (córki biologiczne i powierzone), które chcemy pokazać i wypromować rodzicielstwo zastępcze.

W sesji fotograficznej wzięły udział uczestniczki Projektu 7 Odcieni Kobiety, które uczestniczyły we wszystkich spotkaniach.

Sesje fotograficzną zgodziła się przygotować i poprowadzić Karolina Migurska @migurskaphotography https://www.facebook.com/migurska

Podczas sesji fotograficznych o makijaż i fryzury zadbały: Kamila Dąbrowska z https://www.facebook.com/akademiawizazukamidabrowska, Monika Wróbel-Filipek z https://www.facebook.com/puderimiod oraz Katarzyna Zamorska-Cholewa https://www.facebook.com/JestemKejt https://www.facebook.com/beutyservice2017/ Natalia Tereszczak https://www.facebook.com/beutyservice2017/

Cudowne suknie zaprojektowały i uszyły: Ulla Couture https://www.facebook.com/UllaCoutureFashion, Kama Props https://www.facebook.com/Kamaprops-464195543644006, Juliethanmadeprops https://www.facebook.com/juliethandmadeprops, Retroholik https://www.facebook.com/retroholik https://www.facebook.com/profile.php?id=100035937293382, Asanti photo props https://www.facebook.com/profile.php?id=100035937293382 oraz Szalona pracownia krawiecka „Rafaela” https://www.facebook.com/rafaelapracowniakrawiecka Wioletta Bara https://www.facebook.com/wioletta.bara.historiaubioru

Patronat Honorowy nad wydarzeniem

Minister Rodziny i Polityki Socjalnej , Wojewoda Podkarpacki i Marszałek Województwa Podkarpackiego

Patronat Medialny TVP Rzeszów, Krosnosfera, Pasjonauci, Krosno24

Był to innowacyjny czas do poznania i promocji Rodzicielstwa Zastępczego.

Zaproszeni goście wysłuchali treści listu skierowanego przez Minister Rodziny i Polityki Społecznej P. Marlenę Maląg do działaczy Fundacji oraz wszystkich rodzin zastępczych. Odczytała go Wicewojewoda Pani Jolanta Sawicka przekazując na ręce Prezesa Fundacji Wielkie Serce dla Dzieci P. Jadwiga Jagieło. Pan Jerzy Jęczmienionka Dyrektor ROPS w imieniu Marszalka Województwa Podkarpackiego złożył życzenia wszystkim rodzinom zastępczym.

W czasie spotkania goście : Pani Jolanta Sawicka Wicewojewoda Podkarpacki, Jerzy Jęczmienionka Dyrektor ROPS, Pani Jolanta Zarówna Dyrektor Ośrodka Adopcyjnego przeczytali bajki o pieczy zastępczej, a rodziny, które przyjęły dzieci do swoich domów opowiedziały o codziennych radościach i troskach związanych z opieką nad nimi. Spotkanie uświetniły piosenki zaśpiewane przez najmłodszych uczestników spotkania.

Rodzicielstwo zastępcze to misja, to chęć dzielenia się miłością z dziećmi, będącymi w potrzebie, gdy rodzina biologiczna jest niewydolna opiekuńczo.

Zorganizowane przedsięwzięcie miało zachęcić rodziny, które chciałyby podjąć trud przyjęcia pod dach dzieci, ale jeszcze się wahają.

Jest duża potrzeba pomocy dzieciom, a brakuje rodzin zastępczych. Stad apel o otwarcie serc, pokazanie dzieciom czym jest miłość, troska i duma z postępów jakie czynią.

Wszystkim Rodzinom Zastępczym życzymy dużo siły, wytrwałości i radości z tak pięknego działania dla dobra dzieci.

Zadanie dofinansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego – ROPS.

#rodzinaaniedomdziecka