Dogoterapia – terapia z udziałem psa w Krośnie

Utworzone przez Przemek Chruścicki | 24 kwietnia 2023

Zajęcia Dogoterapii dla dzieci i młodzieży z udziałem wyszkolonego psa

Dogoterapia to forma terapii, która wykorzystuje psa jako narzędzie terapeutyczne. Zajęcia z dogoterapii dla dzieci i młodzieży to nie tylko świetna zabawa, ale również doskonała okazja do rozwoju emocjonalnego, społecznego i fizycznego.

Podczas zajęć z dogoterapii dzieci i młodzież mają szansę nawiązać przyjazne relacje z psem, który staje się dla nich przyjacielem, terapeutą i towarzyszem zabaw. Kontakt z psem wprowadza uczestników w stan relaksu, a także pomaga im rozwijać empatię, wrażliwość oraz zdolność do porozumiewania się z innymi.

Rodzaje dogoterapii w Dziecięcym Ośrodku Wsparcia w Krośnie

W naszym ośrodku zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzą wykwalifikowani terapeuci i ich wyszkolone psy. W zależności od harmonogramu zajęć odwiedzają nas cudowni przyjaciele:

Alta – Golden Retiver lub Bianka – Cavalier king charles spaniel. Każdy z naszych przyjaciół pracuje od wielu lat ze swoim opiekunek i przeszedł wraz z nim liczne szkolenia.

Cele dogoterapii: jakie efekty daje taka forma terapii:

Udział w zajęciach z dogoterapii dla dzieci i młodzieży może przynieść wiele korzyści i efektów terapeutycznych. Oto kilka z nich:

  1. Poprawa samopoczucia emocjonalnego – dzieci i młodzież, które biorą udział w zajęciach z dogoterapii, mają szansę nawiązać przyjazne relacje z psem i odczuwać pozytywne emocje, co pozytywnie wpływa na ich samopoczucie emocjonalne.
  2. Redukcja stresu i lęku – kontakt z psem pomaga uczestnikom zajęć z dogoterapii zmniejszyć poziom stresu i lęku, co pozwala im na relaksację i łatwiejsze radzenie sobie z emocjami.
  3. Poprawa umiejętności społecznych – zajęcia z dogoterapii uczą dzieci i młodzież, jak nawiązywać relacje z innymi, rozwijają empatię i umiejętności komunikacyjne, co pozytywnie wpływa na ich umiejętności społeczne.
  4. Poprawa koordynacji ruchowej – ćwiczenia wykonywane podczas zajęć z dogoterapii mogą pomóc w poprawie koordynacji ruchowej oraz zwiększeniu kontroli nad własnym ciałem.
  5. Poprawa koncentracji – zajęcia z udziałem psa wymagają skupienia uwagi i koncentracji, co może pomóc w poprawie tych umiejętności u dzieci i młodzieży.
  6. Zwiększenie poczucia własnej wartości – osoby uczestniczące w zajęciach z dogoterapii zyskują poczucie własnej wartości poprzez pozytywny kontakt z psem, co może pozytywnie wpłynąć na ich samopoczucie i postawę.

Informacje zajęcia: terapia z udziałem psa

Na zajęcia zapraszamy dzieci i młodzież. Małe dzieci biorą udział w zajęciach wraz ze swoim opiekunem.

 NIE PROWADZIMY AKTUALNIE ZAPISÓW

Zapisz dziecko na zajęcia:

Jeśli Państwa dziecko:

  • brało już udział w zajęciach w naszym ośrodku prosimy telefonicznie umówić się na spotkanie: 533 211 555
  • będzie pierwszy raz na zajęciach: prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego: https://bit.ly/3ZiN9vd oraz kontakt telefoniczny w celu zarezerwowania miejsca: 533 211 555

Dogoterapia prowadzona jest przez doświadczonych terapeutów:

Jolanta Jaracz – oligofrenopedagog z trzydziestoletnim doświadczeniem pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, instruktor Kynoterapii.

Klaudia Bęben – psycholog w Fundacji Wielkie Serce dla Dzieci.
Jestem psychologiem, ukończyłam studia na kierunku psychologia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, brałam także udział w wielu szkoleniach i kursach rozwijających umiejętności. M.in. kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu, szkolenie z zakresu interwencji kryzysowej, kurs Treningu Umiejętności Społecznych, szkolenie z zakresu metody behawioralnej w terapii dzieci ze spektrum autyzmu. Pracuję z dziećmi i ich rodzicami. Wspieram w trudach wychowawczych, udzielam porad psychologicznych oraz konsultacji. Pomagam w poszukiwaniach rozwiązań problemu, w pokonaniu kryzysu, pomagam odnaleźć siłę. Jestem również dogoterapeutą. W fundacji jestem psychologiem, pracuje zarówno z dziećmi jak i ich rodzicami.