Zajęcia i Terapie – Dzieci

Utworzone przez Przemek Chruścicki | 24 kwietnia 2023

Terapia relaksująca Snolezen dzieci

Zapraszamy dzieci i dorosłych do niezwykłego doświadczenia relaksu w naszej Sali Snolezen! Oferujemy wyjątkową formę terapii, która przeniesie Cię zatroskanego w fascynujący świat zmysłów. Nasze zajęcia prowadzone są przez doświadczonych terapeutów, którzy wykorzystują szeroką gamę narzędzi i technik, aby stworzyć wyjątkową atmosferę relaksu. Zanurzysz się w różnorodnych tematach, a wszystkie Twoje zmysły będą zaangażowane: dotyk, wzrok, słuch, smak i węch.
SZCZEGÓŁY

Klub Taneczny dla dzieci i młodzieży w Krośnie

Zapisz dzieci do zorganizowanych zajęć tanecznych i wzmocnij ich pewność siebie poprzez wyrażanie siebie w grupie. Rozgrzewające ćwiczenia, elementy nowoczesnego tańca, takie jak hip-hop, oraz relaksacyjne sekwencje. Przy dźwiękach nowoczesnej muzyki zapraszamy dzieci na wysokiej jakości rozgrzewkę, podczas której badamy rytm, możliwość wykonywania ruchów w synchronizacji z muzyką oraz zgłębiamy różne elementy tańca. Na zajęciach opracowujemy również specjalne ćwiczenia relaksacyjne.
SZCZEGÓŁY

Twórcze animacje zajęcia dla dzieci w Krośnie

Zapewnij rozwój zdolności twórczych poprzez eksplorację świata animacji. Naucz dzieci nowych sposobów wyrażania siebie i rozwijaj umiejętności eksperymentowania z rysowaniem i wykorzystywaniem różnych materiałów. Wprowadź w świat kreatywności, pokazując, że twórczość nie zna ograniczeń. Zapraszamy dzieci od 8 roku życia do serii zajęć, podczas których odkryją fascynujący świat animacji, poznając otaczającą ich rzeczywistość i wyrażając swoją wizję poprzez rysowanie i tworzenie z dostępnych materiałów.
SZCZEGÓŁY

Konsultacja psychologiczna w języku ukraińskim dla dzieci i dorosłych: pomoc psychologiczna dla osób z Ukrainy

Dziecięcy Ośrodek Wsparcia w Krośnie oferuje profesjonalną pomoc psychologiczną dla Ukraińców. Konsultacje i terapie prowadzone są w języku ukraińskim, nasza psycholożka pracuje z dziećmi i osobami dorosłymi. Konsultacja psychologiczna to proces, podczas którego osoba otrzymuje wsparcie psychologiczne od wykwalifikowanego psychologa. Takie spotkanie może być bardzo pomocne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy borykają się z różnymi problemami emocjonalnymi, społecznymi i psychologicznymi. Osoby, które korzystają z konsultacji psychologicznej, mogą zgłaszać wiele różnych problemów. Mogą to być problemy związane z depresją, lękiem, stresem, traumą, kłopotami w relacjach międzyludzkich, problemami wychowawczymi, zaburzeniami jedzenia, uzależnieniami czy trudnościami w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi.
SZCZEGÓŁY

Stres przed sprawdzianem i egzaminem – jak sobie z nim radzić?

Czy czujesz silny stres i zdenerwowanie na wiele tygodni przed egzaminem lub sprawdzianem? Czy masz trudności z opanowaniem emocji w trakcie tych ważnych momentów? Jeśli tak, to zapraszamy na nasze warsztaty dla uczniów klas 7 i 8, którzy przygotowują się do egzaminu ósmoklasisty, jak również uczniów szkół średnich. Nasze szkolenie zostało stworzone specjalnie dla osób, które doświadczają silnego stresu przed egzaminami, a który negatywnie wpływa na ich skuteczność, pomimo solidnego przygotowania. Jeżeli stres działa na Ciebie obezwładniająco, warto zastosować skuteczne metody, które pozwolą Ci pokonać tę barierę.
SZCZEGÓŁY

Dogoterapia – terapia z udziałem psa w Krośnie

Dogoterapia to forma terapii, która wykorzystuje psa jako narzędzie terapeutyczne. Zajęcia z dogoterapii dla dzieci i młodzieży to nie tylko świetna zabawa, ale również doskonała okazja do rozwoju emocjonalnego, społecznego i fizycznego. Podczas zajęć z dogoterapii dzieci i młodzież mają szansę nawiązać przyjazne relacje z psem, który staje się dla nich przyjacielem, terapeutą i towarzyszem zabaw. Kontakt z psem wprowadza uczestników w stan relaksu, a także pomaga im rozwijać empatię, wrażliwość oraz zdolność do porozumiewania się z innymi.
SZCZEGÓŁY

Snycerstwo warsztaty dla dzieci i młodzieży w Krośnie

Snycerstwo to sztuka rzeźbienia w drewnie, która może być fascynującym i satysfakcjonującym zajęciem zarówno dla dzieci, jak i młodzieży. To wspaniała okazja do zdobycia nowych umiejętności manualnych, a także rozwijania kreatywności i cierpliwości. Na zajęciach snycerskich uczestnicy będą mogli nauczyć się podstawowych technik rzeźbienia, takich jak wycinanie, szlifowanie i polerowanie drewna. Nauczą się również, jak korzystać z różnych narzędzi snycerskich, takich jak dłuto, rylce i noże. Zdobędą również wiedzę na temat właściwego doboru drewna oraz jego obróbki. Snycerstwo to doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni i kreatywności ale również szansa na zdobywanie umiejętności, którą można wykorzystać w późniejszej drodze zawodowej.
SZCZEGÓŁY

Psycholog Krosno – konsultacje psychologiczne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych

Konsultacja psychologiczna dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą znaleźć drogę do rozwiązania swoich problemów emocjonalnych i psychologicznych. Konsultacja ta to proces, w którym psycholog lub psychoterapeuta pomaga osobom w rozwiązaniu trudności, jakie napotykają w życiu. Jeśli szukasz pomocy w rozwiązaniu swoich problemów emocjonalnych i psychologicznych, skorzystaj z usług konsultacji psychologicznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nasi doświadczeni specjaliści pomogą Ci znaleźć właściwe rozwiązania, które pozwolą Ci odzyskać równowagę emocjonalną i psychologiczną.
SZCZEGÓŁY

Logopeda Krosno – terapia logopedyczna dla dzieci

Terapia logopedyczna dla dzieci to proces, który ma na celu poprawę funkcjonowania narządów mowy, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych i społecznych oraz rozwijanie zdolności poznawczych u dzieci. Zajęcia z logopedą dla dzieci to kompleksowa terapia, która jest dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Terapeuta przeprowadza kompleksową diagnozę dziecka, aby określić rodzaj zaburzenia mowy oraz ustalić indywidualny plan terapii. Zajęcia mogą składać się z różnych ćwiczeń i zabaw, które pozwalają na rozwijanie poszczególnych umiejętności, takich jak poprawna wymowa, rozwijanie słownictwa, umiejętności czytania i pisania, a także poprawa koordynacji ruchowej i percepcji wzrokowej.
SZCZEGÓŁY

Snoezelen terapia sensoryczna w sali doświadczania świata

Terapia Snoezelen jest formą terapii sensorycznej, która jest stosowana w pracy z dziećmi z różnymi zaburzeniami rozwojowymi, takimi jak autyzm, zespół Aspergera, zespół downa, opóźnienie rozwoju mowy i ruchu oraz zaburzenia integracji sensorycznej. Sala doświadczania świata jest specjalnie zaprojektowane pomieszczenie z odpowiednio dobranym wyposażeniem, które oferuje różnorodne bodźce sensoryczne w bezpiecznym i kontrolowanym otoczeniu. Snoezelen – sala jest wyposażona jest w różnorodne urządzenia, takie jak projektor wizualny, kolumny dźwiękowe, dmuchane koce i materace, a także różnorodne światła i kolory, aromaty i tekstury, które stymulują zmysły dziecka i zachęcają je do eksploracji otaczającego świata. Zajęcia w sali doświadczania świata dostarczają dziecku kontakt z różnymi bodźcami oraz zapewniają pobudzenie wielu zmysłów: węch, słuch, dotyk, wzrok.
SZCZEGÓŁY

TUS Trening umiejętności społecznych zajęcia dla dzieci i młodzieży

Czy Twoje dziecko ma trudności w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami? Czy wydaje Ci się, że brakuje mu umiejętności społecznych, które pomogłyby mu w relacjach z innymi ludźmi? Jeśli tak, to zajęcia TUS – Trening Umiejętności Społecznych są właśnie dla niego! TUS to program stworzony specjalnie dla dzieci w różnym wieku. W trakcie zajęć uczestnicy ćwiczą rozwijanie umiejętności społecznych. Podczas cyklu zajęć Twoje dziecko nauczy się, jak budować relacje z innymi, jak radzić sobie z konfliktami, jak wyrażać swoje emocje w sposób konstruktywny. Pozna rodzaje zachowań niepożądanych, w czasie całego treningu uczestnicy otrzymują od terapeuty podpowiedzi i ćwiczenia, które uczą konkretnych umiejętności i sposobów reagowania na emocje innych osób.
SZCZEGÓŁY

Arteterapia zajęcia dla dzieci i młodzieży

Arteterapia to forma terapii, która wykorzystuje sztukę i kreatywność do wspierania procesu zdrowienia emocjonalnego, poznawczego i społecznego. Zajęcia Arteterapii dla dzieci i młodzieży skupiają się na rozwijaniu wyobraźni, samodzielności i kreatywności, a także na rozwijaniu zdolności komunikacyjnych i społecznych. Podczas zajęć prowadzonych w Dziecięcym Ośrodku Wsparcia DOM w Krośnie, uczestnicy mają okazję do wyrażania swoich emocji i myśli za pomocą różnych form sztuki, takich jak rysunek, malarstwo, modelowanie, collage, muzyka czy taniec. W czasie warsztatów uczestnicy mogą eksperymentować z różnymi materiałami i technikami sztuki, a także poznać siebie i swoje potrzeby w procesie twórczym. Poprawiają się zdolności motoryczne, co z kolei stymuluje rozwój zdolności intelektualnych. Oprócz terapeutycznego efektu zajęć, uczestnicy poznają różne rodzaje robótek ręcznych, które będą mogli wykorzystać w życiu codziennym.
SZCZEGÓŁY

Wakacyjna świetlica w Krośnie

Zapraszamy do Wakacyjnej Świetlicy w Fundacji, która oferuje pełen zakres aktywności i atrakcji dla dzieci w wieku szkolnym. Nasza świetlica działa w wakacje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00, zapewniając wsparcie rodzicom i zapewnienie dzieciom bezpiecznego i interesującego miejsca spędzania czasu wakacyjnego.
SZCZEGÓŁY