Logopeda Krosno – terapia logopedyczna dla dzieci

Zajęcia z logopeda w Dziecięcym Ośrodku Wsparcia DOM w Krośnie

Terapia logopedyczna dla dzieci to proces, który ma na celu poprawę funkcjonowania narządów mowy, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych i społecznych oraz rozwijanie zdolności poznawczych u dzieci. Zajęcia z logopedą dla dzieci to kompleksowa terapia, która jest dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego dziecka.

Terapeuta przeprowadza kompleksową diagnozę dziecka, aby określić rodzaj zaburzenia mowy oraz ustalić indywidualny plan terapii. Zajęcia mogą składać się z różnych ćwiczeń i zabaw, które pozwalają na rozwijanie poszczególnych umiejętności, takich jak poprawna wymowa, rozwijanie słownictwa, umiejętności czytania i pisania, a także poprawa koordynacji ruchowej i percepcji wzrokowej.

Logopeda Krosno na czym polega terapia

Terapia logopedyczna dla dzieci to nie tylko praca nad poprawą mowy i umiejętności językowych, ale również rozwijanie społeczności dziecka. Podczas zajęć logopedycznych dzieci uczą się jak nawiązywać kontakt z rówieśnikami, jak rozmawiać z dorosłymi, jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami i jak wyrażać swoje emocje. Wszystkie te umiejętności są niezwykle ważne w procesie socjalizacji i pozwalają dziecku na pełne uczestnictwo w życiu społecznym.

W ramach terapii logopedycznej, mogą być stosowane różne metody terapeutyczne, takie jak m.in. terapia werbalna, terapia zabawkami, terapia słuchowa czy terapia manualna. Wszystkie te metody pomagają w poprawie komunikacji i wyrażania się, a także zwiększają pewność siebie i samodzielność dziecka.

Komu polecamy spotkania z naszym specjalistą

Terapia logopedyczna jest skierowana do dzieci w każdym wieku, które mają problemy z mową lub nauką czytania i pisania. Zajęcia logopedyczne są szczególnie ważne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, gdyż w tym okresie kształtują się podstawowe umiejętności językowe. Jednakże terapia logopedyczna skierowana jest również do starszych dzieci i młodzieży, którzy z różnych przyczyn (np. w wyniku urazu mózgu czy choroby) mają zaburzenia mowy lub potrzebują wsparcia w komunikacji.

Warto podkreślić, że zajęcia z logopedą prowadzona są w naszym ośrodku przez wykwalifikowanego specjalistę, którzy posiadają nie tylko odpowiednie wykształcenie, ale także doświadczenie w pracy z dziećmi z zaburzeniami mowy.

Terapii logopedycznej dla dzieci w Krośnie

Z terapii może skorzystać każde dziecko, które ma problemy z mową lub nauką czytania i pisania. Najczęściej do logopedy trafiają dzieci z wadami wymowy, opóźnionym rozwojem mowy, zaburzeniami wymowy, takimi jak zgrubienie języka, dyzarteria czy afazja. Jednakże terapia logopedyczna może pomóc również dzieciom z innymi problemami, takimi jak zaburzenia percepcji wzrokowej, problemy z koordynacją ruchową czy zaburzenia koncentracji uwagi.

Ważne jest również, aby rodzice zwracali uwagę na wczesne sygnały, które mogą wskazywać na problemy z mową u dziecka. Jeśli dziecko ma trudności z wymawianiem niektórych głosek, unika rozmów z rówieśnikami, nie chce czytać lub ma problemy z pisaniem, warto skonsultować się z logopedą. Im wcześniej zostaną zauważone problemy, tym łatwiej będzie rozpocząć terapię logopedyczną i osiągnąć pozytywne efekty. Jeśli szukasz pomocy dla swojego dziecka w zakresie mowy i umiejętności komunikacyjnych, to wizyta u logopedy może być odpowiedzią na Twoje potrzeby.

Informacje konsultacja u logopedy

Termin spotkań i częstotliwość dobierana jest indywidualnie do potrzeb dziecka. W naszym Dziecięcym Ośrodku Wsparcia w Krośnie logopeda jest dostępny codziennie, wystarczy umówić się na konkretny dzień i godzinę spotkania.

Czas trwania jednej wizyty: od 30 – 45 minut.

Cena:

30 zł – 30 min. terapii

50 zł – 45 min. terapii

Chcesz zapisać dziecko na konsultacje z logopedą w Krośnie

Jeśli Państwa dziecko:

• brało już udział w zajęciach w naszym ośrodku prosimy o rezerwację miejsca telefonicznie: 533 211 555
  • będzie pierwszy raz na zajęciach: prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego: https://bit.ly/3ZiN9vd oraz o kontakt telefoniczny w celu zarezerwowania miejsca: 533 211 555

Nasi specjalista, pracujący z dziećmi:

Yuliia Sholkova – pedagog specjalny, surdopedag, logopeda.

Absolwentka National Pedagogical Dragomanov University. Stopień Magistra na kierunku: Pedagogika Specjalna, w specjalności: Surdopedagogika. Terapeuta Snoezelen.

Jestem specjalistą nauczania zintegrowanego z doświadczeniem z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Pracuję z dziećmi z implantami słuchu i niedosłyszącymi.

W fundacji prowadzę zajęcia logopedyczne, edukacji wczesnoszkolnej, zajęcia kreatywne oraz neurograficzne.