Snycerstwo warsztaty dla dzieci i młodzieży w Krośnie

Utworzone przez Przemek Chruścicki | 24 kwietnia 2023

Warsztaty snycerskie

Snycerstwo to sztuka rzeźbienia w drewnie, która może być fascynującym i satysfakcjonującym zajęciem zarówno dla dzieci, jak i młodzieży. To wspaniała okazja do zdobycia nowych umiejętności manualnych, a także rozwijania kreatywności i cierpliwości.

Na zajęciach snycerskich uczestnicy będą mogli nauczyć się podstawowych technik rzeźbienia, takich jak wycinanie, szlifowanie i polerowanie drewna. Nauczą się również, jak korzystać z różnych narzędzi snycerskich, takich jak dłuto, rylce i noże. Zdobędą również wiedzę na temat właściwego doboru drewna oraz jego obróbki. Snycerstwo to doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni i kreatywności ale również szansa na zdobywanie umiejętności, którą można wykorzystać w późniejszej drodze zawodowej.

Jak wyglądają zajęcia ze snycerstwa w Dziecięcym Ośrodku Wsparcia DOM w Krośnie

Uczestnicy podczas zajęć będą mieli możliwość zaprojektowania i wykonania swoich własnych rzeźb z drewna, wykorzystując swoją wyobraźnię i pomysłowość. Będą mieli również okazję do pracy zespołowej, dzięki czemu nauczą się komunikować i rozwiązywać problemy w grupie.

Podczas cyklu 4-5 zajęć uczestnik zapozna się z podstawami snycerstwa oraz własnoręcznie wykona swoją pierwszą rzeźbę

Czas trwania: ok. 2 godziny jedne zajęcia (min. 4 zajęcia – to jeden projekt/rzeźba do wykonania)

Na warsztatach pracujemy w kameralnych grupach.

Zajęcia artystyczne: warsztaty snycerskie informacje

Na zajęcia zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, które chciałby nauczyć się tworzyć rzeźby w drewnie.

Kto może uczestniczyć w zajęciach: młodzież i dzieci od 8 roku życia.

Cena: 60 zł /zajęcia (płatne za 4 zajęcia z góry)

Daty: 20 kwietnia 2023 r

Zapisz swoje dziecko na warsztaty snycerskie

Jeśli Państwa dziecko:

  • brało już udział w zajęciach w naszym ośrodku prosimy telefonicznie umówić się na spotkanie: 533 211 555
  • będzie pierwszy raz na zajęciach: prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego: https://bit.ly/3ZiN9vd oraz kontakt telefoniczny w celu zarezerwowania miejsca: 533 211 555

Zajęcia artystyczne prowadzi:

Paweł Armata – artysta, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Miejscu Piastowym/Krośnie. Ukończył studia w zakresie pedagogiki i pracy socjalnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Wydziale Matematyczno – Przyrodniczym, oraz Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Zawodowo związany ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym we Frysztaku, w którym uczy zajęć technicznych, plastyki, kreatywności plastycznej, przysposobienia do pracy, oraz prowadzi zajęcia terapii plastyką dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Poza pracą zawodową, jest instruktorem snycerstwa i małych form rzeźbiarskich w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej.

Pomysłodawca „LABORATORIUM PLASTYCZNEGO” dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, warsztatów twórczych dla dzieci „AKADEMIA PANAPA”.

Współtwórca, kurator i uczestnik Międzynarodowych Plenerów Rzeźbiarskich „GOGOŁOWSKIE DRZEWOLUDY” w latach 2008-2012.

Laureat ogólnopolskiego konkursu dla twórców, artystów plastyków pn. „Twoja wystawa” organizowanego przez Operis.Artis Galerię Sztuki w Antoninie i Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu (2021).

Laureat ogólnopolskiego przeglądu sztuki nowoczesnej „Salon wiosenny” Galerii Sztuki Operis.Artis, wspieranej przez portale kulturotwórcze Minerva, Mocna Kultura i Statek Głupców (2022).

W wolnych chwilach zajmuje się rzeźbą w drewnie, małymi formami malarskimi, grafiką warsztatową i komputerową grafiką wektorową. Prowadzi stronę internetową „eeoart” (epicentrum energii odnawialnej). Mieszka i tworzy w Gogołowie na Podkarpaciu.