Program SPYNKA

Utworzone przez Przemek Chruścicki | 29 czerwca 2023

Fundacja Wielkie Serce dla Dzieci bierze udział w programie  SPYNKA

W ramach podjętej współpracy z Fundacją Rozwoju Dzieci, w partnerstwie z UNICEF, Plan International, World Childhood Foundation i innymi międzynarodowymi organizacjami charytatywnymi od marca 2023 roku Fundacja Wielkie Serce dla Dzieci bierze udział w programie  SPYNKA.

Jaki jest cel Programu SPYNKA

Program ma na celu wsparcie dzieci i matek z Ukrainy oraz ich integrację z lokalną społecznością. Pod naszą opieką są dzieci do 5 tego roku życia z Ukrainy i z Polski.

Czym są SPYNKI? – samo słowo oznacza kręgosłup i wsparcie, w Polsce kojarzy się ze spinką – punkty opieki dla dzieci są właśnie takim oparciem  i miejscem bezpiecznej integracji

Jesteśmy częścią programu wsparcia działającego na teranie całego kraju. Oferta pomocy jest bezpłatna, dziecko jest pod naszą opieką przez kilka godzin dziennie, jesteśmy otwarci od godziny 7:00 do 15:00. W ramach pobytu dzieci maja zapewnione pełne wyżywienie, opiekę i ofertę edukacyjną.

Spynka w Krośnie: Dziecięcy Ośrodek Wsparcia DOM

Punkt krośnieńskiej SPYNKI mieści się w Dziecięcym Ośrodku Wsparcia prowadzonym przez nasza Fundację przy ul. Bohaterów Westerplatte 18A. Nasze opiekunki mają wysokie kwalifikacje – pedagogiczne, psychologiczne, oraz  posługują się językiem polskim i ukraińskim. Dzięki temu wszystkie dzieci mają równe szanse na rozwój a także na uczenie się języka. Czas który dzieci spędzają z naszymi wykwalifikowanymi opiekunkami  – ich mamy mogą przeznaczyć na poszukiwanie pracy, doskonalenie się, a także po prostu odpocząć. My w tym czasie zapewniamy bezpieczny pobyt a także ciekawa ofertę na spędzanie czasu. Oprócz tradycyjnych zabaw czy spacerów dzieci podczas pobytu w naszej SPYNCE maja możliwość  skorzystania z Sali terapeutycznej Snoezelen – czyli Sali doświadczania świata, gdzie prowadzona jest zarówno terapia bazująca na stymulowaniu wszystkich zmysłów, ale także nauka przez zabawę – naturalna aktywność dziecka.