Relacje w rodzinie – budowanie prawidłowych więzi poprzez wspólną zabawę

Utworzone przez Przemek Chruścicki | 05 lipca 2023

Relacje w rodzinie – budowanie prawidłowych więzi

Serdecznie zapraszamy na nasz inspirujący warsztat skierowany do rodziców, którego celem jest skupienie się na budowaniu i utrzymywaniu prawidłowych więzi w rodzinie poprzez wspólną zabawę. Często w trudnościach wychowawczych zapominamy o prostych, ale istotnych metodach pracy z dzieckiem. Zapisujemy je na różnego rodzaju terapie i zajęcia, a zapominamy, że nasza obecność i tworzenie pozytywnych relacji mają ogromny potencjał uzdrawiający.

Tematyka i program szkolenia:

  1. Znaczenie więzi w rozwoju dziecka – poznamy znaczenie więzi emocjonalnej w rozwoju dziecka i jak możemy budować i wzmacniać relację z naszym dzieckiem.
  2. Konsekwencje i nagrody – dowiemy się, jak stawiać odpowiednie granice, konsekwentnie egzekwować zasady oraz jak nagradzać pozytywne zachowania, aby utrzymać harmonię w rodzinie.
  3. Słowa ranią – czyli o przemocy słownej – nauczymy się radzić sobie ze swoimi emocjami w kontekście przemocy słownej, a także jak komunikować się w sposób pozbawiony agresji i szacunku wobec siebie nawzajem.
  4. Budowanie poczucia własnej wartości – przedyskutujemy techniki i strategie, które pomogą nam budować zdrowe poczucie własnej wartości u naszych dzieci, co ma kluczowe znaczenie dla ich rozwinięcia i samodzielności.
  5. Słowa mają moc – sposoby budowania poczucia własnej wartości u dziecka . Dowiemy się, jak ważne są nasze słowa i jak możemy wykorzystać je w sposób pozytywny, aby budować poczucie własnej wartości u naszych dzieci.
  6. Co nieco o relacjach – zbadamy różne aspekty relacji między rodzeństwem, jak wspierać ich współpracę i zrozumienie oraz jak radzić sobie z ewentualnymi konfliktami.
  7. Jak dobrze się bawić i czerpać z tego satysfakcję – odkryjemy, jak ważne jest wspólne spędzanie czasu z dzieckiem i jak w pełni cieszyć się radością i satysfakcją płynącymi z zabawy i wspólnych aktywności.

Nasze warsztaty są interaktywne i angażujące. Zapewniamy praktyczne ćwiczenia, dyskusje grupowe i możliwość dzielenia się doświadczeniami. Wszystko to po to, aby uczestnicy mogli z łatwością przenieść zdobytą wiedzę i umiejętności do swojego codziennego życia rodzinnego.

Dołącz do naszego warsztatu i odkryj jak budować silne więzi rodzinne poprzez wspólną zabawę i wzajemne wsparcie!

Informacje i zapisy na szkolenie

Szkolenie dla grup:
Data i miejsce: indywidualnie ustalana
Cena szkolenia dla grupy osób: 3000 zł/ grupa do 20 osób + zwrot kosztów dojazdu i noclegu w przypadku szkolenia poza terenem województwa podkarpackiego
Czas trwania: 6 godzin
Zapisy i informacje: 533 211 555

Szkolenie dla osób indywidualnych w DOM Dziecięcy Ośrodek Wsparcia w Krośnie:
Data: zadzwoń i zapytaj o najbliższy termin szkolenia w Krośnie
Cena szkolenia: 200 zł /osoba – zaliczka 100 zł
Czas trwania: 6 godzin
Zapisy i informacje: 533 211 555

Warsztaty poprowadzi:

Karina Świątek – absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Rzeszowskim kierunek pedagogika. Oligofrenopedagog, terapeuta autyzmu, terapeuta pedagogiczny, terapeuta ręki, trener umiejętności społecznych, ukończyła również wczesne wspomaganie rozwoju dziecka. Przez kilka lat pracowała jako asystent rodziny, wspierała dzieci, pomagała rodzicom i opiekunom w poprawie ich sytuacji życiowej. Udzielała pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów wychowawczych z dziećmi.

Prowadziła grupę wsparcia dla rodziców zastępczych, warsztaty i szkolenia dla rodziców zastępczych, adopcyjnych i koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej oraz rodziców mających trudności wychowawcze. Przez wiele lat pełniła funkcję rodziny zastępczej, obecnie babcia zastępcza trzech wnuczek. Prywatnie żona, mama trójki dzieci, przez wiele lat mama zastępcza. Uwielbiam pracę z dziećmi, zwierzęta, fotografię, podróże i trekking, zdobywca Korony Gór Polski.